|
Przygotowanie do
programu akredytacji szpitali Proponujemy przygotowanie Państwa Szpitala do procesu akredytacji prowadzonego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Zgodnie z Art. 3 Ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o akredytacji w ochronie zdrowia (Dz.U. 2009 Nr 52 poz. 418 i Nr 76 poz 641) podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych może wystąpić do Ministra Zdrowia, za pośrednictwem ośrodka akredytacyjnego, z wnioskiem o udzielenie akredytacji.Akredytacji udziela Minister Zdrowia, na podstawie rekomendacji Rady Akredytacyjnej, w formie certyfikatu akredytacyjnego, po przeprowadzeniu procedury oceniającej spełnianie standardów akredytacyjnych. Korzyści z posiadania akredytacji:
Certyfikat akredytacyjny wydawany jest na okres trzech lat i stanowi dowód, iż Szpital cechuje się wysokim poziomem funkcjonowania oraz dobrą jakością udzielanych świadczeń.
Schemat przygotowania do akredytacji
Co nas wyróżnia
Dokonujemy również przeglądu przedakredytacyjnego, sprawdzając gotowość Szpitala do przejścia procedury oceniającej. Referencje Prace przygotowawcze do procesu akredytacji prowadzone przez naszych konsultantów zakończyły się sukcesem - uzyskaniem akredytacji - przez wiele szpitali. Poświadczają to otrzymane listy referencyjne. Obecnie nasi konsultanci przygotowują do przeglądu akredytacyjnego kilkanaście szpitali. |
|












